Výmenný pobyt u partnerov vo Wuppertale

Tu je správa našich študentov, ktorí tento rok navštívili svojich partnerov vo Wuppertale:

 

Naša škola má dlhodobé partnerstvo s Gymnáziom Carla Duisberga vo Wuppertale. 

Každý rok sa organizuje výmenný pobyt pre  25 študentov.

  1. septembra sme cestovali na 10 dní – tentoraz sme 2 hodiny leteli!  To bolo perfektné! Žiadna dlhá vyčerpávajúca jazda autobusom!

Boli sme ubytovaní v rodinách. Veľmi sa nám páčilo, že boli veľmi pekné a priateľské, ochotné. Bolo to veľmi zábavné, pretože sme sa stali na pár dní členmi rodiny a väčšina z nich pripravila skvelé momenty. Len pár z nás  sa cez  víkend trochu nudilo, pretože partner neplánoval program.

Bolo veľmi chladno.. Počas prvých piatich dní nás počasie prekvapilo, pretože skoro vždy pršalo. Neskôr bolo aj teplo a slnečno.

Program bol bohatý.. Prvé dva dni sme boli v škole. Pokiaľ ide o budovu školy , je  nová, veľká a moderná, ale nie príliš útulná. Zúčastnili sme sa aj vyučovania. Obvykle majú dvojhodinovky. Mobilné telefóny sú zakázané. Každý rok organizujú školskú slávnosť. Na škole študuje aj  mnoho cudzincov. Nemajú  tam obedy. Po hodine študenti klopú na stôl.

Nedeľný program bol pestrý. Niektorí zostali v meste, alebo sa dostali do Düsseldorfu , do Dortmundu ,

iní boli na kúpalisku  alebo si zahrali minigolf. V nasledujúcich dňoch sme boli v Kolíne nad Rýnom, 

kde sme obdivovali kolínsku katedrálu a aj  sme  veľa nakupovali

Potom prišli dobrodružné dni! Napätie  v jaskyni  Klutterthöhle,  niekoľko hodín vo fantastickom Phantasialande a špeciálne  adrenalínové dobrodružstvo na lanách vo výške v lezeckom lese. Veľmi zaujímavá bola aj návšteva Zoo, kde sme mali jedinečnú príležitosť pohladkať slony a vidieť veľa zvierat.

 24.septembra prišiel odchod, pri rozlúčke sa objavili dokonca aj slzy.

Boli to nezabudnuteľné dni!

Študenti druhého ročníka