Exkurzia do Berlína

Náš výlet do Berlína

Písal sa deň dvanásty jún. Nemecká skupina 1.NB triedy spolu s tromi žiačkami 3.NB triedy sa zúčastnili predčasnej dovolenky v Berlíne. Od decembra sa na to všetci žiaci tešili, až sa dočkali.

V neskorých večerných hodinách sa stretla skupina študentov v Prešove pred Tescom, kde nastúpili do autobusu. Cesta trvala dvanásť hodín. Naša prvá zastávka v Nemecku bola na pumpe, kde sme sa pripravili na náš prvý deň v Berlíne.

Prvý deň sme navštívili mnoho pamiatok, ako napríklad: Fernsehenturm, Alexander Platz, Museums Insel, Berlínsky dom, Branderburská brána, Pamätník Holokaustu, Potsdamer Platz.

Ďalší deň bol pre nás najdlhší. Naša cesta viedla do Potsdamu, kde sme navštívili filmové štúdia Babelsberg. Poobede sme sa presunuli na zámok Sanssouci. Po prehliadke zámku, sme dorazili späť do Berlína, kde sme absolvovali plavbu loďou na rieke Spree. Z lode sme mohli vidieť Berlín z inej perspektívy. O pol deviatej večer sme navštívili Reichstag.

Posledný deň výletu sme boli celý deň v aquaparku Tropical Islands. Tam sme sa vybláznili a večer nás čakala dlhá cesta domov.

Sme veľmi radi, že sme boli súčasťou tohto zájazdu, odkiaľ sme si odniesli veľa spomienok, ktoré navždy ostanú v našich srdciach.

 

Michaela Milkeová 1.NB, Barbara Jablonovská 1.NB