Súťaž „Stretnutie s východnou Európou“ 2016

Tak ako minulý rok, aj teraz sa žiačky našich bilingválnych tried zúčastnili na súťaži vyhlásenej nemeckou spolkovou krajinou Severné Porýnie-Vestfálsko pod názvom „Stretnutie s východnou Európou“. Tento rok sa konal už jej 63. ročník.

Natália Sokolová z 3.NB sa so svojím individuálnym projektom na tému “So selfie to začína…” stala národnou víťazkou za Slovenskú republiku!  Ako odmenu dostala od ministerstva rodiny, mládeže, kultúry a športu spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko a ministerstva školstva spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko pozvanie na týždňový pobyt do nemeckého mesta Münster, ktorý sa uskutoční v čase od 13.6. do 18.6.2016. V rámci tohto pobytu sa vo štvrtok 17.6. uskutoční slávnostné odovzdávanie cien z rúk zástupcu ministerstva rodiny, mládeže, kultúry a športu spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko a ministerstva školstva spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko.

 

Diana Achimovičová z 1.A získala za svoj individuálny projekt certifikát a vecnú cenu.

Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy!

 

Link na oficiálnu stránku súťaže s informáciou a fotkami:

http://www.schuelerwettbewerb.eu/unserWettbewerb/nachrichten/LSE-Bochum-2016/index.php

http://www.schuelerwettbewerb.eu/unserWettbewerb/nachrichten/Regierungspraesident_begruesst_Landessiegerdelegationen_aus_Osteuropa/index.php

 

Správa Natálie Sokolovej o pobyte v Münsteri:

Tak ako minulý školský rok, aj tento rok nám prišla do školy ponuka zúčastniť sa súťaže Schülerwettbewerb. Organizátori tejto súťaže nám teda najskôr poslali katalóg s možnými témami na výber. Na vybranú tému bolo potrebné spracovať projekt alebo vytvoriť niečo zaujímavou formou.

Keďže som sa projektu zúčastnila aj minulý rok a certifikát za účasť ma už vtedy potešil, skúsila som to aj tento rok. A oplatilo sa!J Ako prvá ma zaujala téma „Mit einem Selfie fängt es an”, teda so selfie to začína. Tak som dlho neváhala a spracovala projekt na výkres A2.Tento projekt ste si mohli všimnúť aj na nemeckej nástenke v E-pavilóne. Po ukončení práce sme spolu s pani profesorkou Tatianou Šoltésovou vypísali prihlášku a prácu poslali do súťaže. Po dvoch mesiacoch nám prišla nečakaná odpoveď, a síce, že vo svojej kategórii som víťazkou za Slovensko a hlavnou cenou je cesta do Nemecka – do mesta Münster. Cestu do Nemecka a ubytovanie hradili organizátori súťaže.

A aj keď sa termín mojej výhry križoval s termínom exkurzie v Nemecku, aj tento problém sme vyriešili. Po skončení exkurzie sme s pani profesorkou ďalej pokračovali v objavovaní krásnych miest Nemecka.J  V pondelok 13.6 sme docestovalo do Münsteru, kde nás už čakali organizátori súťaže a delegácie z rôznych krajín ako napr. Rumunsko, Rusko, Ukrajina, Poľsko, Chorvátsko.. Na celý týždeň bol pre nás prichystaný bohatý program. Či už to bola vyhliadková cesta po Münsteri alebo Gasometer v Oberhausene, odovzdávanie cien v Bochume či zábavný park – Movie park J

Týmto projektom sa mi teda potvrdilo, že sa naozaj oplatí robiť niečo navyše! J