Exkurzia do Rakúska a Bavorska

Exkurzia do Rakúska a Bavorska

V dňoch 9. až 13. júna sme sa zúčastnili exkurzie do nemecky hovoriacich krajín.

Boli sme v Rakúsku a Nemecku.

Prvý deň sme navštívili Viedeň, kde sme boli v zámku Schönbrunn. Videli sme Stephansdom, centrum mesta a tiež historický komplex zvaný Hofburg.

Zvyšný čas sme strávili nakupovaním. Podvečer sme sa vybrali do Salzburgu, kde sme prespali. Ráno sme sa naraňajkovali a išli do mesta. Navštívili sme záhrady pri zámku Mirabell. Prešli sme mestom, spoznávali pamiatky, Mozarthaus, katakomby a nakoniec sme sa dostali lanovkou na pevnosť Hohensalzburg, odkiaľ sme videli celé mesto.

Po tejto prehliadke sme sa konečne mohli ísť najesť a nakupovať. Poobede sme sa presunuli do Mníchova. Tam sme prešli Olympijským parkom a samozrejme sme si nemohli nechať ujsť príležitosť navštíviť  BMW – svet. Videli sme tam rôzne modely áut. Každý z nás si tam našiel to svoje „auto snov“a urobil si pri ňom pár fotiek. Po tejto prehliadke sme vyrazili do hotela, v ktorom sme mali rezervované izby. Ráno sme sa všetci naraňajkovali a vyrazili s naším „úžasným a zaujímavým“ sprievodcom do mesta, kde nám spravil menšiu prehliadku. V tento 3. deň niektorí z nás už pociťovali únavu a nebavilo nás stále navštevovať nejaké kostoly, ale museli sme to s úsmevom vydržať. Navštívili sme Marienplatz, kde sme sa všetci spolu odfotili. S úžasom sme sa dívali na radnicu mesta. Bola to obrovská budova so zaujímavými tvarmi. Ako vždy sme mali čas aj pre seba. Počas voľna sme sa boli naobedovať a samozrejme niečo nakúpiť v obchodoch, ktoré na Slovensku nenájdeme.

Večer sme už boli v Augsburgu, kde sme najprv nakupovali, keďže obchody v Bavorsku sa zatvárajú skôr, a tak sme s taškami plnými jedla museli prechádzať mestom a počúvať výklad sprievodcu. Toto už bolo trošku vyčerpávajúce. Po celom dni sme boli unavení a nemali sme chuť ešte niekam chodiť. Večer, keď sme po dlhej dobe dorazili na hotel,  sme konečne oddychovali. Ráno sme vstali o pol 10, išli sa naraňajkovať a o 11 sme odchádzali na futbalový štadión v Augsburgu, kde naše futbalové mužstvo pred niekoľkými týždňami porazilo Nemecko. Zástupca spoločnosti Lechwerke, ktorá sa pričinila o unikátnosť tohto štadióna (čo sa týka vykurovania trávnika), nás previedol priestormi, do ktorých sa fanúšik bežne nedostane.

Po tejto prehliadke sme išli na rozprávkový zámok Neuschwanstein. Zo zámku majú ľudia výhľad na krásnu prírodu a Alpy v okolí. Tento zámok stál naozaj za to! Po prehliadke sme si urobili zopár fotiek a ponáhľali sa k autobusu, odkiaľ sme vyrazili domov.

Takže takýto bol náš výlet. Všetci sme si ho užili a budeme naň ešte dlho spomínať.

 

žiačky 1.NB